Jak hrát Big Farm Goodgame?

Jaká je hlavní náplň onlinovky Big Farm Goodgame?

Musíte vybudovat rozlehlý a prosperující statek. Ze sklizených plodin můžete vyrábět další produkty, které následně budete prodávat na místním trhu. Vytvoř produkční řetězec, kdy bude na 100% využita každá surovina.

Co značí ikonky v levém postranním panelu?

Pod nimi se skrývají úkoly a mise od různých farmářů. Po splnění jednoho určitého úkolu se vám otevře další nový quest. Když misi splníš na výbornou, odměna tě jistě nemine. A mohu říct, že odměny skutečně stojí za pozornost každého farmáře.

Jak na výrobu zboží?

Není na tom nic těžkého. Stačí zasít semena do půdy, sklidit produkty a ty prodat na lokálním tržišti. V pozdější fázi hry, po nákupu dobytku, je nutné udržovat stále plná korýtka. Pro lepší úrodu doporučuji pole jednou za čas pohnojit. Tak se můžete stát velmi dobrým statkářem.

Co mám udělat pro získání zlaťáků?

Existuje více možností. Jednou ze základních je, že pokud se posuneš v žebříčku a dosáhneš na nový level, tak jednou z odměn za novou úroveň je právě určitý počet zlata. Zlatem budete odměněni také za pravidelné hraní (musíte se ke hře přihlásit alespoň jednou denně). Za splněnou misi taktéž obdržíte dávku zlaťáků. V neposlední řadě je možné zlaťáky koupit za reálné peníze (i zde fungují klasické mikrotransakce).

Jaké jsou výhody pomocníků nakoupených za zlaťáky?

Zlato vám jednoduše řečeno urychlí celkový průběh hry. Zlaťáky lze utratit za například výhodu, která vám zajistí okamžitě dostupné krmivo pro dobytek (není třeba suroviny nejprve zpracovat ve mlýně na výsledné krmivo). Dále si zajistíš více bodů pro rychlejší postup napříč úrovněmi.

Proč upgradovat již postavené budovy?

Jak jste si již určitě všimli, na farmě není nijak zásadní množství volných parcel pro stavbu nových budov. Proto je možné stávající budovy vylepšovat díky čemuž se například zvýší jejich produkce nebo v případě obytných budov se do nich bude moci nastěhovat více obyvatel apod. a není tedy nutné neustále stavit nové a nové budovy.

Na co je položka „správa farmy“?

Zde se dozvíte v malém okénku všechno potřebné o aktuálním stavu vaší farmy, o produktech a potřebách. K dispozici je seznam toho, co je nyní nutné na statku udělat, resp. jaké suroviny jsou pro bezproblémový provoz farmy potřeba - hnůj, krmivo, hnojivo atd. Právě tady můžeš využít své zlaťáky a nakoupit urychlovače/pomocníky.

Jak uložit dekoraci do skladu a pak ji znovu použít na farmě?

Abys mohl dekoraci uskladnit, musí být nejprve zcela dostavená. Pak na ní klikneš a jednoduše zvolíš možnost „uskladnit“. Pokud ji budeš chtít znovu použít, běž do inventáře a odtud ji vybereš a umístit někde na pozemek.

A co námezdní dělníci?

Pokud si později v rámci Big Farm Goodgame najmeš dělníky, tak ti ušetří nezanedbatelné výdaje při výrobním procesu. Jejich výkon přímo úměrně závisí na jejich spokojenosti, čím více jsou spokojení, tím lépe a více toho udělají. Dělníci bydlí v obytných budovách, ale čím více jich budete mít, tím méně budou spokojení, je to tedy nutné vyvážit stavbou nejrůznějších dekorací.

Jak expandovat farmu?

Kolem stávajícího pozemku vaší farmy jsou nevyužité oblasti, které si můžeš koupit za zlaté a rozšířit tak svou farmu a přebudovat ji na rozsáhlý velkostatek.

Nyní už ale běž hrát. Přeji hodně štěstí a zábavy s Goodgame Big Farm. Případně si můžete přečíst základní otázky týkající se velmi oblíbené hry od stejného studia, a sice Goodgame Empire.