Trh

Je tu srpen a spolu s ním přichází na scénu další aktualizace naší oblíbené farmářské onlinovky. Co tu máme tentokrát, na co se můžete těšit v dalším hraní?

Trh

Trh funguje na principu poptávky a nabídky (alespoň v kapitalismu). To není nic, co byste doposud nevěděli. A nijak jinak to nefunguje v Big Farm. Tentokrát se ale dostanete přímo ke koncovému zákazníkovi, obejdete tedy všechny ty velkoobchody a supermarkety, kde si k vámi dodaným produktům připočítají marži a zákazník za zboží ve finále zaplatí mnohonásobně vyšší částku, než v případě, že produkty nakoupí bez prostředníků přímo u vás na farmě.  

Jednoduše tedy budete na svém statku nabízet zboží, které uspokojí potřeby koncových zákazníků, a zároveň budete inkasovat nějaký ten peníz - jako přivýdělek určitě dobré, ne? A máte možnost si vybudovat zvučné jméno, no a pokud budou lidé spokojeni, určitě se rádi vrátí pro "kvalitní bio" výrobky. 

Zákazníci si produkt objednají na farmě. Poté co je vyrobeno dostatečné množství zboží k uspokojení celé objednávky, je tento stav signalizován a můžete objednávku uzavřít a dodat zboží. Zároveň se vám objeví informace o odměně, kterou získáte, když objednávku.

Čím dříve objednávku vyřídíte, tím budou zákazníci spokojenější a pokud se vám ji podaří vyřídit přes vypršením termínu, budou ochotni vás podarovat nějakým tím dolarem navíc. 

Vedle řekněmě běžných zákazníků se mohou jednou za čas objevit zajímavé nabídky od tajuplných obchodníků. Stačí na ně najet kurzorem myši a odhalí svoji nabídku. Někdy ukáže vše, co vám za dolary nabízí, jindy je to překvapení a můžete tak trochu zariskovat (jak se říká - risk je zisk).

Typy nabídek 

Existuje několik typů poptávek, se kterými se můžete na trhu setkat. Samozřejmě vybrané kontrakty nemusíte vůbec přijmout a můžete počkat na další - snad přijdou zajímavější. Zde je jejich přehled:

Poptávky mají různý level. Čím větší level poptávka má, tím více zboží musíte vyrobit a připravit k odeslání. Zároveň s tím platí, že kontrakty vyšší úrovně vám zajistí lepší odměny. 

Autoři hry ocení vaší aktivitu. Pokud budete průběžně vyřizovat objednávky, můžete se příště těšit na rozmanitější kontrakty.

Kromě jiného byly klasicky opraveny bugy a Big Farm se dočkala několika drobných změn a vylepšení (v knihovně přibyly nové police, změna pozice garáže, nové trampské dekorace).

Tak to je všechno, měj se pěkně!